OnlineAppointment Doktorunuza danışın Sanal Burun Tasarımı

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı

Ameliyat birkaç aşamadan oluşur;

Anestezi: Daha çok genel anestezi tercih edilir. Genel anestezi hastanın uyutulduğu anestezi türüdür. Daha küçük müdahaleler hasta isteğiyle lokal anestezi dediğimiz hastanın uyutulmadan sadece ameliyat yapılacak bölgenin uyuşturulduğu anestezi türü tercih edilir.

Cerrahi kesi aşaması: Bu aşamada kapalı ve açık teknik cerrahi yapılabilir. Kesi de buna bağlı olarak değişir. Kapalı teknikde kesi sadece burun içinden yapılır.  Açık teknikte burun ucunda da kesi yapılır.

Burun içi eğrilik düzeltilmesi(Septoplasti): Burun içi nefes almada zorluğa yol açan eğrilik düzeltilir, bu aşamada burun etleri(konka) radyofrekans ile küçültülebilir.

Burun şeklinin düzeltilmesi: Bu aşamada burnun dış kısmında ameliyat öncesi berlirlenen ve planlanan düzeltmeler yapılır.

Cerrahinin bitirilmesi: Burun istenilen şekle getirilince yapılan kesiler dikilerek kapatılır. Splint dediğimiz burun içi tampon konulur, tamponsuzda yapılabilir. Burun sırtına şekli stabil tutması için thermal splint denen plastik parça konulur.

Tüm Merak Edilenler